Nice  “Play & Learn” oyun grubu 2-3 yaş çocuklarımız için yarı veya tam zamanlı temelde oyun oynamak ve İngilizce dilinde yaşa uygun kazanımlardan oluşmak için oluşturulmuştur.

Çocuklarımızın 3 yaşına kadarki zihinsel gelişimi hayatlarının geri kalanı için kritik önem taşımaktadır. Beyin gelişiminin %80’i bu dönemde tamamlanır ve beyin yetişkinlikteki büyüklüğe ulaşır. Bu yaşta oynanan her oyun bilişsel gelişime çok büyük katkı yapmaktadır. Erken yaşta kazanılan ikinci yabancı dil ise zihinsel gelişimi desteklerken çocukların gelecekte daha iyi akademik sonuçlar elde etmesi, farkındalıklarının artması ve kariyer fırsatlarında çeşitlilik ile ilişkilendirilmektedir. “Play & Learn” Oyun Grubumuz yeni keşiflerinin ortaya çıkarılması sürecinde Nice ailesi tarafından teşvik edilir.

Anneden ayrılma süreci çocuklarımız için planlanan bireysel programlar ile güvenlerini kazandıktan sonra olağan akışında gerçekleşir. Çocuklar kendilerini güvende hissettikleri ortamda öğrenmeye açık olurlar. Evdeki annenin yerini artık okulda öğretmeni alır.

“Play & Learn” Oyun grubunda işaret dilinden kelimelere geçiş sürecini; hikaye zamanları, aktif konuşma, ikili diyaloglar ve şarkılar ile destekler. Çocuklar için müziğin doğal bir çekiciliği vardır. Anadil ve İngilizce etkinliklerimizde müzik etkin olarak kullanılır. Oyun ve müzik en önemli iki iletişim aracımızdır.

“Play & Learn” Oyun grubunda matematiksel temel kavramlar;

  • Büyüklük küçüklük (temel kavramlar)
  • Sıralama
  • Örüntü oluşturma
  • Eşleştirmeler
  • Sayılar
  • Şekilleri tanıma olarak programlanır.

Spor Becerileri Programı fiziksel gelişim takibi, denge, duruş ve hareket aktiviteleri ile güçlü, sağlıklı ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirir. Zıplama, tırmanma, koşma gibi aktiviteler güvenli bir ortamda eğlenceli bir şekilde yapılır.

Yaratıcı Sanat Faaliyetleri ile önce onları farklı malzemeler ve basit tekniklerle tanıştırıp, hayal dünyalarına yeni bir pencere açarız. İlerleyen dönemlerde ise özgür sanatçıların eserleri aileleriyle paylaşılır.

Nice Ailesi olarak, akademik alanda ki bilgimizi pratik alandaki tecrübelerimizle harmanlayıp çocuklarımızın hayatlarına aktarırız.