Bilgi Almak için Hemen İletişime Geçin

Sayısal Düşünme Becerisi (Numerical Thinking Skills)

Bu ders içerisinde öğrenciler, kağıt kalem kullanmadan soyut kavramların hikayeleştirilmesi ile temel dört işlemi yaparlar. Hayal güçlerinin sağ beyin, sayısal becerilerin sol beyin de aktif olduğu süreçte her iki beynin aktif olarak kullanılmasıyla en etkin öğrenmeyi gerçekleştirirler.

Matematiğin amaç değil araç olarak kullanıldığı bu derste çocuklar problem çözme yeteneklerini arttırır, sorumluluk alma ve karar verme yetilerini güçlendirirler.

En iyi öğrenmenin her iki beynin aktif olarak kullanılmasıdır. Bu işe bilimsel bakarsak ‘’Etkin Öğrenme Beyinde Nasıl Gerçekleşir? ’’ sorusuna cevap arayalım.

Öğrenme ile ilgi oluşumlar beynin orta ve alt bölümlerinde yer alır. Beynin orta bölümünde yer alan Corpus callosum, iki yarı-küreyi birbirine bağlayan, beynin her iki tarafında oluşan bilgilerin kolayca bir yarı-küreden diğerine geçmesini sağlayan aksonlardan oluşan sıkı bir banttır.

Hippocampus bilginin işleyen bellekten uzun süreli belleğe transferi sırasında öğrenmenin oluşmasında önemli bir rol oynar. Duyu organlarından gelen bilginin işlenmesinden ve beynin duygusal hafızasının kodlanmasından sorumludur.

Haftada 2 yarım gün

Salı, Perşembe

Haftada 3 yarım gün

Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Yarım gün eğitim saatleri

09:00 – 12:30

Tam gün eğitim saatleri

09:00 – 16:30 --- 013:00 – 16:30

Haftada 5 yarım gün

Haftada 5 tam gün

 

Okulumuz hafta içi sabah 07:45 de nöbetçi öğretmenle beraber çalışan velilerimiz için açılır ve akşam 18:00’e kadar yine nöbetçi öğretmenimizle beraber velilerimiz beklenir.