Bilgi Almak için Hemen İletişime Geçin

ORTAMDA KONUŞULAN FARKLI BİR DİL BEYNİN YENİ BAĞLANTILAR KURMASINI SAĞLAR!

Bir dil her yönüyle birey için çok önemli bir kültürel zenginliktir. Üstelik ortamda konuşulan farklı bir dil beynin yeni bağlantılar kurmasını sağlar ki bu da hafıza ve öğrenmeyle yakından ilgilidir.

Ailede veya okulda yabancı dil bilen bireyler varsa bu diller kullanılabilir. Yabancı dil öğretirken temel kurallar ana dildeki kuralların işleyişi gibidir.
Çocuklar kendi dillerini öğrenirken de:
Önce duyarak, tekrar ederek (Taklit ederek) ve Konuşarak öğrenirler.

DİL ÖĞRENMENİN SİSTEMATİĞİ ANA DİL GİBİ İŞLER!

Ayrıca çocukların da tıpkı biz yetişkinler gibi bir öğrenme yolu izleyeceğinin bilincinde olmalıyız.

Bizler de çocuklukta kendi dilimizi öğrenirken birden bire cümle kurmaya başlamadık, önce kısa ve basit kelimelerle konuştuk, sonra kurallı ve uzun cümlelere geçtik. Çocuklarda yabancı dili aynı şekilde öğrenirler. Dil öğrenmenin sistematiği ana dil gibi işler, önce “mama, anne, baba, gel, git” gibi küçük tek kelimeler gelir, ardından kelimeler çekim ekleri almaya başlar: “geldi, gitti, annem” gibi.

Sonrasında iki kelimeli küçük cümleler gelir: “baba gel, mama ver” gibi. Ardından kurallı cümleye geçiş yapılır. Ayrıca dil öğrenmede anlama her zaman konuşmanın önündedir. O nedenle çocuklar sizi anlar ama yanıt vermesi zaman alır.

Dolayısıyla çocuklar yaklaşık olarak 4-5 yaşına geldiğinde düzenli cümleler kurmaya başlar ve öğrendiklerini ortaya koyar. Bir dil öğrenmenin beynin farklı bölgelerini çalıştıran önemli bir zihinsel faaliyet olduğunu unutmayın ve mümkün olduğu kadar destekleyici davranın.

Çocuklar kendi dillerini öğrenirken de:
Önce duyarak, tekrar ederek (Taklit ederek) ve Konuşarak öğrenirler

0-5 YAŞ DÖNEMİ ÇOCUKLARIN BEYİN İŞLEVLERİNİN EN YOĞUN OLDUĞU DÖNEMDİR.

Çocukların bu dönemde öğrendikleri yabancı dil anadili kadar iyi olmaktadır.

Aynı zamanda erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuklar psikolojik yönden daha olgun olduğu, göre erken yaşta yabancı dil ile karşılaşan çocuk kendi kültürel değerleri ile yabancı ülkelerdeki kültürel değerleri karşılaştırarak hoşgörülü ve iletişim becerisi yüksek bir birey olabilir. .

İKİ DİLLİLİK AKADEMİK VE SOSYAL BAŞARIYI ARTTIRIYOR, BİLGİYİ İŞLEME VE KULLANMADA ESNEKLİK SAĞLIYOR

İki veya daha çok dilli bireylerin bilgiyi algılama, işleme ve kullanma konusunda daha esnek ve kavram geliştirmede daha başarılı olduğu, bu kişilerin değerlendirme becerisinde de tek dillilere göre üstünlük olduğunu belirtti.

Erken yaşta dil öğreniminin problem çözme ve yaratıcılığa katkıda bulunduğunu aktaran uzmanlar, iki dilliliğin beyin yapısını farklılaştırdığının nörolojik kanıtları olduğunu söyledi.

Özellikle erken yaşta dil öğrenen çocukların ileride akademik ve sosyal anlamda daha başarılı olduğunun da altını çizdi.

Haftada 2 yarım gün

Salı, Perşembe

Haftada 3 yarım gün

Pazartesi, Çarşamba, Cuma

Yarım gün eğitim saatleri

09:00 – 12:30

Tam gün eğitim saatleri

09:00 – 16:30 --- 013:00 – 16:30

Haftada 5 yarım gün

Haftada 5 tam gün

 

Okulumuz hafta içi sabah 07:45 de nöbetçi öğretmenle beraber çalışan velilerimiz için açılır ve akşam 18:00’e kadar yine nöbetçi öğretmenimizle beraber velilerimiz beklenir.