Matematik öğretmeni olan Hilal Ataman İnce, 4 yıllık lisans hayatının ardından, MBA (işletme) alanında yüksek lisansını yapmıştır.

1988 doğumlu olan kurucu temsilcimiz, dershane, devlet okul ve özel okullarda çalışma fırsatı bulmuştur.

Bahçeşehir Dahi Çocuk Merkezi’nin kurucusu olan Hilal İnce, 2014 yılında Türkiye Mental Aritmetik Olimpiyatlarında öğrencileriyle beraber, 4 yaş Türkiye 2.liği ve 5 yaş Türkiye 14.lüğü alarak kendisi de Eğitmen Başarı Sertifikası almıştır.

Aynı zamanda, anaokullarına danışmanlık vererek, öğrencilerin mental gelişimleri için geliştirdiği, Hikayelerle Matematik, Hikaye Tamamlama, Sayısal Düşünme Becerisi gibi çocukların sağ ve sol beyinlerini aynı anda kullanmalarını sağlayan çalışmalar yapmıştır.

Nice Kindergarten ve Bahçeşehir Dahi Çocuk Merkezi kurusucu Hilal İnce, Bahçeşehir – Uğur Okulları eğitim kurumunda öğretmenlik yapmış ve ders kitaplarını hazırlarken soru yazım komisyonunda bulunmuştur. Öğretmenlik yaptığı zaman içerisinde çarpım tablosunu öğretmek amacı ile 2×2 For Kids programı ile ücretsiz bir aplikasyon tasarlayarak bu aplikasyonu süresiz bir şekilde öğrencilerine hediye etmiştir. Ayrıca Mektebim Okullarında Matematik Bölüm Başkanlığı yaptığı zamanlarda, Beyin Gelişimi ve Öğrenme üzerine seminerler vererek birçok veli ve öğrencinin bilinçlenmesini sağlamış, öğrencileriyle beraber birçok ulusal ve uluslararası yarışmalara da katılmıştır.

Bir öğretmen ve aynı zamanda bir anne olan kurucu temsilcimiz, gelecek nesillerin ve ailelerin beklentilerini karşılamayı kendisine hedef edinmiş ve Nice Kindergarten  ana felsefesini bu çerçevede şekillendirmiştir.

Matematik öğretmenliği, Hızlı Okuma, Mega Matematik, Mental Aritmetik, Hızlı Öğrenme ve Hafıza Teknikleri, Yöneticilik ve STEM aldığı eğitimler arasındadır.