1.sınıfa hazırlık yaşımız 4-6 yaş arasıdır. 4 yaştan başlayarak 1.sınıf müfredatının içeriklerini takip ediyor ve bu kazanımları daha küçük yaştan oyun aracılığı ile duyuların hakim olduğu bir öğretme metodu uyguamaktayız. Unutulmamalıdır ki 1.sınıfta öğretmeninden takdir gören bir öğrenci bu takdiri tüm okul hayatına yansıtacaktır. 1.sınıf öğrencilerinin, velilerinin ve öğretmenlerin psikolojilerini çok iyi bilen kurumumuz tüm hazırlıklarını ve müfredatını buna göre hazırlamıştır. Öncelikle çocuğun bireyselde kazanımları -gözlem ve test sonuçlarıyla beraber- tespit edilir ve geliştirilmesi gereken yerlerde sadece sınıf bazlı değil, bireysel program ile birebir oluşturan program ile 1.sınıfa hazırlık süreci sağlıklı bir şekilde yürütülür.
Nicekindergarten öğrencileri ilkokula başlamadan önce nasıl bir program içerisine gireceklerini çok iyi bilir ve oryantasyona ihtiyaç duymadan, kendine güvenen, neyle karşılaşacağını çok iyi bilen lider öğrencilerdir.
Unutulmamalıdır yeni bir ortama girmeden önce o ortamın simülasyonu siz velilerin ve en önemlisi öğrencilerin yararına olacaktır.